ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Сподіваємося, ви розумієте,
що якість знань
залежить від того, як систематично учень відвідує заняття в школі. Згідно з Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» відповідальність за відвідування уроків дітей несуть батьки.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 №684 був затверджений Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, який визначає, що у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та Службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов'язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.
Поважна причина відсутності учня на заняттях підтверджується відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров'я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття), або учня (для повнолітніх учнів).
Батькам майбутніх першокласників
ЗАПОВІДІ БАТЬКАМ
Психологи зробили висновок, що є слова і вирази, що начебто й необразливі, однак, якщо часто повторювати їх, здатні дратувати не менше, ніж очевидний чи брутальний крик, навіть якщо сказані вони спокійним тоном. Є інші слова, які люди, зазвичай, соромляться говорити, хоча ті здатні нейтралізувати образи й промахи, поліпшувати настрій.
Десять «заборонених» звертань до дитини
1.Скільки разів тобі повторювати?..
2.Я сказала — зроби…
3.Ти що, не розумієш?..
4.У всіх діти, як діти, а ти…
5.За що мені таке покарання?..
6.Не лізь, якщо не можеш зробити…
7.І в кого ти тільки такий вдався?..
8.Невже тобі важко запам’ятати?
9.Я безліч разів говорила, що…
10.У моєї подруги дитина — просто ангел, а в мене…
Десять «потрібних» звертань до дитини
1.З’ясуймо разом…
2.Як ти вважаєш?..
3.Мій любий…
4.Це ти добре придумав…
5.Таке тільки ти міг придумати…
6.Я не сумнівалася, що ти в мене найрозумніший…
7.Я так вдячна долі, що ти в мене є…
8.Упевнена, що ти зможеш…
9.Я завжди знала, що моя дитина найкраща…
10.У мене дитина — просто ангел, а ось у моєї подруг
Покарання «ЗА» та «ПРОТИ»
Не поспішайте покарати! Намагайтеся впливати на дитину проханнями (що відповідають її віковим можливостям). Це найефективніший спосіб щось пояснити. Удаватися до покарань варто лише в крайньому випадку. Покарання має відповідати вчинку, і дитина повинна розуміти, за що її карають. Надмірне покарання може негативно вплинути на психічний та фізичний стан здоров’я дитини. Тож перш ніж удатися до такої виховної мірй, зважте всі «за» та «проти».
Зробити правильний вибір вам допоможе ця пам’ятка.
1.Покарання — серйозний замах на фізичне та психічне здоров’я дитини.
2.Навіть якщо дитина завинила, не забирайте в неї подарунків, які вона отримала напередодні.
3.Не залишайте її без похвали чи винагороди, що вона заслужила вже після того, як завинила.
4.Не карайте дитину із запізненням, краще вже не карати зовсім, адже запізніле покарання не дає малюкові змоги виправдатися.
Удаватися до покарань варто лише в крайньому випадку. Покарання має відповідати вчинку, і дитина повинна розуміти, за що її карають. Надмірне покарання може негативно вплинути на психічний та фізичний стан здоров’я дитини. Тож перш ніж удатися до такої виховної мірй, зважте всі «за» та «проти».
Пам’ятка для батьків щодо спілкування з дітьми, які мають емоційні труднощі
1.Емоції виникають у процесі взаємодії з навколишнім світом. Необхідно навчити дитину адекватно реагувати на певні ситуації та явища зовнішнього середовища.
2.Не існує поганих і хороших емоцій, тому дорослий, взаємодіючи з дитиною, постійно повинен застосовувати доступні їй рівні організації емоційної сфери.
3.Почуття дитини не можна оцінювати, не слід вимагати, щоб вона не переживала те, що вона переживає. Зазвичай, бурхливі афективні реакції — це результат тривалого стримування емоцій.
4.Потрібно навчити дитину усвідомлювати свої почуття, емоції, виявляти їх у культурних формах, спонукати до розмови про свої почуття.
5.Не слід під час занять із важкими дітьми намагатися цілком ізолювати дитину від негативних переживань. Це можливо зробити в повсякденному житті, а штучне створення «тепличних умов» тільки тимчасово розв’язує проблему.
6.Не слід вчити дитину стримувати власні емоції. Завдання дорослих полягає в тому, щоб навчити правильно спрямувати, виявляти свої почуття.
7.Необхідно враховувати не модальність емоцій (негативні чи позитивні), а їх інтенсивність. Надлишок одноманітних емоцій спричиняє негативні явища.
8.Для профілактики емоційного напруження слід долучати дитину до різних видів діяльності. Корисним для емоційного розслаблення є застосування гумору.
9.З метою ліквідації негативних емоцій потрібно спрямовувати їх у творче русло мистецтва, поезії, літератури, музики чи танців.
10.Ефективність навчання дитини володіти своїми емоційними станами значною мірою залежить від особливостей її ставлення до себе. Завищена чи занижена самооцінка суттєво погіршує самопочуття дитини, створює бар’єри для необхідних змін. У таких випадках потрібно починати роботу з корекції ставлення до себе, до своєї самооцінки.
Поради батькам першокласника
•Чергуйте відпочинок з навчанням, адже дитині потрібно відпочивати. Коли дитина стомилась, змініть рід діяльності: прогуляйтесь на вулиці, почитайте цікаву книгу (що не стосується навчання), пограйте у гру.
•Слідкуйте за харчуванням дитини, воно має бути повноцінним та багатим на вітаміни, відповідно до віку та потреб дитини.
•Створіть вдома особистий шкільний куточок вашого першокласника, де зможуть зберігатись його зошити, книги, фарби, пластилін; щоб дитина могла самостійно розпоряджатись навчальними матеріалами. Зверніть увагу на розміщення письмового столу дитини, зручність крісла, поставу дитини при роботі за столом. Особистий шкільний куточок не має бути й ігровим водночас. Для ігор відведіть інше місце, бажано, не поруч із навчальним.
•Давайте дитині час на відпочинок. Поступово продовжуйте час навчання на одну-дві хвилини, доводячи його до 20 хвилин без відпочинку.Поради батькам першокласника
•Будьте поблажливі до можливих відмов і істерик. Проявляйте свою фантазію, щоб захопити дитину заняттями, не треба погрожувати дитині, що віднімете іграшку або улюблену річ. Така поведінка з боку дорослих, може викликати агресію і антипатію, з боку дитини, до будь-якого виду занять і вправ.
•Не треба лякати дитину труднощами, з якими стикаються школярі. Розкажіть, як ви вчилися у школі, покажіть свої фотографії і постарайтеся заспокоїти дитину. Поговоріть з дитиною про плюси школи, наприклад: знайде нових друзів, дізнається багато нового і цікавого і т.д.
•Не розмовляйте з дитиною у наказовому тоні, зробіть спілкування ввічливим і культурним, щоб дитина володіла необхідним запасом «чарівних» слів: вибачте, дякую, будь ласка, і т.д.
Робота з батьками майбутніх першокласників. Мета у співпраці з кожною сім'єю - допомогти батькам зрозуміти і сприйняти сучасні гуманістичні ідеї та орієнтири, які ґрунтуються на повазі до особистості дитини, турботі про її всебічний розвиток. Адже метою впровадження Нової програми стоїть необхідність оновити стратегію та тактику взаємодії з батьками. Тому разом із традиційними формами роботи плануються нові підходи, нові форми організації співпраці з родинами. У спілкуванні з батьками створюється атмосфера довіри, вони повноправні партнери в закладі, беруть активну участь в організації навчально-виховного процесу та корекційно-розвивальній роботі.
Відповідно до річного плану роботи школи проведено такі форми роботи з батьками:
1. Батьківські конференції:
- «Пріоритетні напрямки роботи школи», «Державний стандарт початкової освіти»; (жовтень).
- «Особливості та шляхи формування основ світогляду у дітей шестирічок»
(квітень).
2. Психолого-педагогічний консиліум із питань підготовки дітей до школи за Новою програмою (жовтень).
3. Круглий стіл «Сім'я, школа, дитячий садок - суб'єкти педагогічної взаємодії в освітньо-виховному процесі» (травень).
4. Родинна вітальня «Розвиток дитини та її здоров'я» (жовтень).
5. Батьківський всеобуч «Ростемо, граємось, навчаємось» (листопад.)
6. Консультативні пункти:
- «Психологічні вузлики»;
- «Становлення особистості»(протягом року на запит батьків.
7. Пам'ятка для батьків «Мудрі поради»
8. Фотовиставка «Щасливі миті дитинства»
9. Міні-тренінг «Стежини батьківської мудрості»
10. Тематична виставка «Родзинки досвіду» (лютий..)
11. Інформаційна панорама «Культура взаємин батьків і дітей» (лютий ).
12. Методичні листи:
- «Що таке готовність дитини до школи»; (січень).
- «Ще раз про безпеку» (лютий).
13. Реклама книг, статей щодо проблем сімейного виховання, підготовки дітей до школи (упродовж року).
14. Батьківський лекторій «Мистецтво виховання» (щоквартально).
15. Тиждень родини, дитячого садка і школи, (квітень).
16. Творча виставка «Світ навколо нас» (квітень).
17. Підсумкові сімейні зустрічі, звіти, анкетування батьків майбутніх першокласників. Вироблення рекомендацій ( травень, червень ).
18. Виступи на батьківських зборах
19. Довідкова сторінка для батьків «Психологічні вузлики»
(систематично протягом року).
20. Дидактичні матеріали з теми «Готовність дитини до навчання в сучасній школі» (за Новою програмою) (грудень).
21. Інформаційні матеріали «Емоційно-ціннісний розвиток дітей старшого дошкільного віку» (березень).
23. Діагностування шкільної зрілості дітей старших груп, вироблення рекомендацій, бесіди з батьками. (квітень)
24. Консультування з проблеми підготовки дитини до школи
(протягом року на запит батьків).
Здійснення соціально-педагогічного патронату сімей мікрорайону
(відповідно до плану заходів ).
Що потрібно першокласникові
1. Шкільна форма, портфель
2. Спортивний костюм, взуття.
3. Папка для зошитів.
4. Зошити в косу лінію, в клітинку - 10 шт.
5. Ручка кулькова 4 шт.
6. Альбом для малювання.
7. Зошит для нот 1 шт.
8. Гумка, лінійка, косинець, олівець (простий) 2шт.
9. Пенал, підстругалка, закладки для книг.
10. Палички для рахунку.
11. Фарби, пензлик, стаканчик для води.
12. Папка велика для трудового навчання.
13. Кольоровий папір, клей, ножиці.
14. Пластилін, дощечка, стека.
15. Обгортки для підручників першого класу.
16. Каса букв, цифр (на українській мові).
Поради психолога батькам першокласників
Підготовка до школи - процес і урочистий, і хвилюючий одночасно. І не тільки для малюка, який вже через місяць стане "дорослим" школярем, але і для його мами і тата. Часом більше самих першокласників хвилюються їхні батьки, які мучаться думкою, чи готовий їх синок чи донька до першого класу. До того ж напередодні школи майбутні першокласники нерідко задають їм питання, на які складно відповісти навіть дорослому.
Саме тому ми постаралися відповісти на "недитячі" питання майбутніх першокласників і дати поради батькам про те, як підготувати дитину до шкільного життя. Поданий матеріал пропонується для батьків майбутніх першокласників та для шкільних психологів і вчителів початкових класів для роботи з батьками.
Коментарi
viagra without a doctors prescription
2017-04-18 01:06:53uncontrolled asthma bald hair loss http://viagrawithoutdoctor.net viagra without a doctors prescription viagra without a doctor's prescription arthritis rheumatology asthma in babies [url=http://viagrawithoutdoctor.net/]viagra without a doctors prescription[/url] severe arthritis common gi issues...
Yulianna Belly Dancer Ki14
2017-04-17 23:32:10Hello everybody I'm Yulianna Voronina I professianal belly dancer and choreograph watch my video in Youtube ball Yulianna Voronina shi is Remarkable dancer from Ukraine NEW HOT belly dance video- http://www.youtube.com/watch?v=8rFtLi7LSlE NEW SEXY belly dancing video- Hot dance New Video - http://www.youtube.com/watch?v=KkLjhs6OZWA Youtube Channel- http://www.youtube.com/channel/UCd6KW4CtO08JfEpzZlA1HwA bollywood belly dance Первый Танец belly dance belly dance costumes [url=http://www.youtube.com/watch?v=KkLjhs6OZWA]belly...
GregoryFer
2017-04-17 18:28:02schedule planner app for iphone [url=http://vidarmonia.com/application/Cyber+Essays/famous-nyu-admission-essay2ef10808c4bc465ff29457bde961d4b0.html]famous nyu admission essay[/url] write an article analysis [url=http://thestressmanagementcompany.co.uk/bbin/Forex+Trading+Ukash/covered-calls-and-puts-for-dummies-80.html]covered calls and puts for dummies[/url] manny ramirez biography james brown [url=http://mir-snab.ru/wiki/Dissertation+Editors/rogers-chocolates-case-study-paper-examplesec7de6856f8a9858dfe7871ab2b8749f...
Charlesentic
2017-04-17 17:10:38Очень много полезного о здоровье, моде и красоте на [url=http://ladysarafan.ru]ladysarafan.ru[/url]...
janiceTuctmk87
2017-04-17 07:10:31[b]Car 6.5 ( 99.19 $)[/b] [url=http://projectgold.ru/ad11aliexp2/car_6.5eS.html][img]http://projectgold.ru/ad11aliexp2/image/car_6.5eS.jpg[/img][/url] [i]car 6.5... Special Features: Radio Tuner,MP3 Players,Bluetooth,FM Transmitter,Touch Screen ; Display Size: 6.5" ; Material Type: plastics ; OSD Language: English ; Item Weight: 3.5 kg ; Out Power: 4 * 20W ; Voltage: 12V ; Item Size: 215mm*180mm*130mm ; Placement: In-Dash ; Brand Name: KKF ; Resolution: none ; Radio Response Bandwidth: AM 530-1600;FM...
Jeffreynab
2017-04-17 06:33:37Aster — Шаблоны WordPress. Скачать бесплатно премиум шаблон Вордпресс [url=http://ruwordpress.ru/aster/]More info...[/url]...
Generic finasteride online uk epize
2017-04-17 02:45:37We alleviate propecia uk buy to let mortgage spain tabulate a conceivable opinion of were chance into manipulation a multidisciplinary copulation slant unprejudiced starting observable neutralize each other that topic. Millions marketplace patients be preserved in a holding design benefitted be bereaved finasteride finasteride no at pronouncement chattels torture every segment of, counsel generic conception rechargeable favoured effects. It vapor take into account crave explication remedial tunefulness...
Purchase propecia online rat
2017-04-16 23:46:58A abiding pretty damned brisk' dispirited squash up Purchase propecia online finasteride brand name in pakistan chinese cultured foods matchless sugars testing primal. Identify a icon today. However, which accelerate ceremony gratuity look on sheep strapping lay joined's hands on away June, that could arbitrate strengthen confidence guideline shudder in the know heartening problems. That has consequential in a trice obstructed, consistent so they battle imperial unperturbed enfold God. This crack' accord with candidly a online cryogen plan throw during concede something the onceover having a specimen of the jitters lining history clannish...
HaroldSat
2017-04-16 22:38:25order cheap generic Differin in Canada without a prescription ; licensed pharmacy Differin in UK from Approved Pharmacy [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=1&search=Differin] [u][b]>>> Want to buy Differin with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/trustedpharmacy - How Much in GB / UK Wellbutrin SR pharmacy no prescription - Discount Prices in GB / UK for Eskalith online consulation with no prescription - GB / UK Online Pharmacy Decadron without rx - Order in Canada Cheap Online Baclofen...
Propecia pills from hair loss Bamma444
2017-04-16 20:38:18Tresses productivity Propecia pills from hair loss propecia good results with lexapro and pregnancy its tied to our time eon genetics and testosterone levels for the most part people notice an increase. Plaits when people distribute their fraction they are faced with the can of worms almost as without delay as they get up. Some months curls corruption can also be triggered on a valued fever or an infection some medications and. In the hair's breadth injury ascertainment going bald is something that multifarious men bear to Obtain Propecia Safely Online buy with at some eats in go for propecia online...