/Files/images/bbloteka/0_7fa42_606200e0_orig.jpg

Дім, в якому немає книг, подібний до тіла, позбавленого душі...

Цицерон


У бібліотеці створено куточок «Для турботливих батьків», де розміщені методичні поради батькам
щодо виховання юного читача «Шість кроків назустріч книзі», «Як перетворити читання на задоволення».

/Files/images/bbloteka/vistavki/P2182486.JPG


/Files/images/bbloteka/batkam/books.jpg

Читач, що не вміє читати

(поради бібліотекарів батькам по вихованню юного читача)
Психологи стверджують, що книжки потрібні дитині вже з раннього віку, адже вони:
- допомагають встановленню особливого зв’язку між дитиною та батьками;
- допомагають пізнавати мистецтво слова та живопису завдяки ілюстраціям;
- розвивають навички слухання;
- допомагають підготувати дитину до процесу навчання;
- розвивають кругозір та емоційну сферу;
- допомагають розвитку уявлення;
- приносять дитині задоволення.
Тож, коли треба починати читати дитині книжки? Відповідь однозначна: з перших років життя! І чим раніше ви почнете це робити, тим краще. Читаючи малюку, ви ніби-то розширюєте його світ, допомагаєте йому отримувати задоволення від читання, поповнюєте запас його знань, поки що дуже невеликий.
Малюкам дуже подобається читання разом з батьками. Читаючи з дитиною постійно, ви обов’язково помітите, які книжки їй подобаються найбільше, які вона краще розуміє. Звертайтесь по допомогу до бібліотек та бібліотекаря у виборі книг. Адже, саме у дитячій бібліотеці є книги для будь-якого віку та рівня розвитку дитини. Крім того, професіоналам легше знайти потрібні книги, ніж вам.
Не вважайте, що всі необхідні вашій дитині книжки є у вас вдома − це помилка багатьох читаючих батьків, і вона не тільки в тому, що домашні бібліотеки не можуть бути різноманітніші за публічні. Вашу дитину може просто надихнути приклад інших дітей − читачів бібліотеки. Інші читачі і інші книги ніби передають естафету вашій дитині. Відвідування дитячої бібліотеки допомагають малюку звикнути до різноманіття книжок, до читацької поведінки дітей та дорослих і обов’язково стане у нагоді в подальшому житті, навчанні, підготує до школи. Світ книги та бібліотеки не буде для дитини невідомою країною, він стане для неї життєвою необхідністю.

/Files/images/bbloteka/1992796444545627.jpgШість кроків назустріч книзі

1. Читайте дитині вголос. Якщо навіть дитина вміє вже читати самостійно, це буде лише на користь.
2. Приділяйте увагу ілюстраціям з книжок: роздивляйтесь їх разом з дитиною.
3. Читайте разом з дитиною вголос по черзі, за ролями. Читайте уривки то веселим, то сумним, то сердитим тоном.
4. Нехай дитина читає перед сном, адже те, що буває в кінці дня, запам’ятовується краще.
5. Читаючи дитині книжку, ставте питання: як би ти вчинив? Який герой тобі подобається? Чому? Розмірковуючи над цими питаннями дитина краще запам’ятовує прочитане.
6. Обов’язково відвідайте разом з дитиною бібліотеку. Нехай дитина сама обере собі книжки.

/Files/images/bbloteka/batkam/children-reading-book-1-300x198.jpgЯк виховати в дитини інтерес до читання?

Кожна книга пробуджує фантазію й уяву читача, вона розважає, виховує, навчає. Читання можна описати як творчий процес: воно розвиває образне мислення, концентрує увагу і, безперечно, приносить масу задоволення. Але як показати дитині, що читання — це справді захоплююче й корисне заняття, особливо сьогодні, коли батькам доводиться боротися не тільки з лінощами дитини, але також з численними дивами техніки, які проникли в наше життя: телевізори, комп’ютерні ігри, приставки та багато-багато іншого? Ми пропонуємо кілька рекомендацій батькам, які хочуть, щоб їх дитина виросла допитливою та всебічно розвиненою.

Як же викликати цікавість до читання в дитини і зробити так, що б воно стало захоплюючим заняттям?

1. Починати знайомство з книгами потрібно з раннього дитинства — доки маля ще не вміє навіть розмовляти. Читайте прості книжки з великими картинками.

2. Створіть ритуал читання, наприклад, після обіду або перед сном. Читайте вголос і за ролями, просіть малюка показувати тих героїв, про яких йде мова в книзі, а також показуйте самі. Перетворіть читання на захоплюючу гру, на пригоду!

3. Якщо малюк уже вміє читати сам, вдайтеся до таких хитрощів: читаючи вголос, зупиніться на найцікавішому місці та лишіть дитину наодинці з книгою. А через деякий час виявіть цікавість та запитайте, що сталося далі.

4. Діти часто беруть приклад зі своїх батьків, тому намагайтеся частіше читати про себе на очах у дитини. Вона буде бачити, що вам подобається це заняття, і напевно рано чи пізно також захоче спробувати.

5. Ви як ніхто інший знаєте захоплення своєї дитини — зіграйте на цьому. Передплатій їй який-небудь журнал, наприклад, про футбол, життя тварини або про щось інше, що зацікавить саме вашого малюка.

6. Спробуйте дізнатися, які книжки читають друзі вашої дитини. Це важливо, оскільки в певному віці думка однолітків для дітей значить більше, ніж думка батьків.

7. Дайте дитині можливість обрати жанр — подбайте про те, щоб у вас вдома була бібліотека з цікавими книжками: пригодницькі романи, детективи, фантастика, фентезі і т. ін. Нехай вона зможе познайомитися з творами різноманітної тематики.

8. Частіше влаштовуйте походи до книжкового магазину разом з дитиною, надайте їй свободу у виборі книги.

9. Ще однин важливий момент — ніколи не змушуйте дитину дочитувати книжку, над якою вона нудьгує.

Сподіваємося, що ці поради допоможуть вам захопити дитину читанням книжок, які напевно подарують їй гарний настрій, розвинуть уяву, творче мислення, а також дадуть багато корисної й важливої ​​інформації. Бажаємо успіху!


Кiлькiсть переглядiв: 1426

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 04 Березня 2024

Цей сайт безкоштовний!